Informator Turystyczny

Spichlerz wchodzi w skład układu urbanistycznego dawnego dworu w Gołaszewie. Został wybudowany pod koniec XIX w., ma prostą, ale ciekawą bryłę, która sprawia wrażenie zwężającej się ku górze stopniowanej piramidy ze ściętym wierzchołkiem. Budynek jest dwukondygnacyjny. Parter w formie masywnego cokołu z przyporami w narożnikach, zwieńczonym gzymsem rozdzielającym kondygnacje kryty jest unikatowym w naszej okolicy dachem krakowskim, będącym przykładem pięknej ciesielskiej roboty. Wrota przy rampie zaakcentowano w części parterowej ryzalitem, zwieńczonym daszkiem trójspadowym.

Wnętrze spichlerza jest w całości zrobione z drewna. Drewniane są stropy, stemple, podłoga i schody. Światło wpada tutaj przez małe otwory okienne.

To urokliwe miejsce wykorzystał na swoją pracownię Mieczysław Kałużny, artysta rzeźbiarz, który kupił i ze starannością odrestaurował dwór. Wiele rzeźb artysty znajduje się w dworze w Gołaszewie.

Spichlerz stanowi dziś własność gminy Ożarów Mazowiecki.

Galeria:

Na mapie:

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

FaLang translation system by Faboba

Aplikacja Turystyczna

Filmy z Ożarowa Maz.

Zapraszamy na:

Strony WWW CMS | Pozycjonowanie | Agencja Interaktywna Poznań | Webster-Studio
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.